Ознака: турнир

„ФУДБАЛ СТАРС“ НА МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛСКИ ТУРНИР „САНДАНСКИ КУП“ ВО БУГАРИЈА

„ФУДБАЛ СТАРС“ НА МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛСКИ ТУРНИР „САНДАНСКИ КУП“ ВО БУГАРИЈА

Од 22 до 26 Февруари две генерации на „Фудбал Старс“ ќе учествуваат на традиционалниот меѓународен фудбалски турнир „Сандански Куп“  кој ќе се одржи во градот Сандански (Бугарија) за генерациите 2007 – 2015 година. Екипата на „Фудбал старс“ која по петти пат ќе учествува на овој турнир кој еднаш и го има освоено ќе натпреварува со…

ВО НЕДЕЛА СТАРТУВА 6. ДЕТСКИ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР ВО САЛА „СВ..АТАНАСИЈ ВЕЛИКИ“ ВО ОРИЗАРИ

ВО НЕДЕЛА СТАРТУВА 6. ДЕТСКИ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР ВО САЛА „СВ..АТАНАСИЈ ВЕЛИКИ“ ВО ОРИЗАРИ

Утре  (Недела) во Спортската сала при ОУ „Крсте Петков Мисирков“ во населбата Оризари започнува традиционалниот 6. Детски Фудбалски турнир во сала „Св. Атанасиј Велики“. На турнирот ќе учествуваат екипите на ГФК „Осогово“ (Кочани), ФК „Фудбал Старс“ (Кочани), ГФК „Неготино“ (Неготино) и домаќинот воедно и организаторот на турнирот „Фудбалска Академија  Младост Тошев“ (Оризари). Турнирот на кој…

ЕКИПАТА НА ОБЛЕШЕВО ПОБЕДНИК НА „БОГОРОДИЧЕН МЛАДИНСКИ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР 2022“

ЕКИПАТА НА ОБЛЕШЕВО ПОБЕДНИК НА „БОГОРОДИЧЕН МЛАДИНСКИ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР 2022“

Екипата на Облешево е победник на годинешниот „Богородичен фудбалски турнир 2022“ откако во финалето во мошне интересен и неизвесен натпревар ја совладаа екипата на Чифлик со 1:0. Во борба за третото место (мало финале) домаќинот на турнирот „Долни Подлог беше поуспешен од екипата на E-stone совладувајќи ја со 7:2. И овој турнир покажа дека во…

ДВАНАЕСЕТ ЕКИПИ НА „ПЕТРОВДЕНСКИОТ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР“

ДВАНАЕСЕТ ЕКИПИ НА „ПЕТРОВДЕНСКИОТ ФУДБАЛСКИ ТУРНИР“

Како што дознаваме до вчера (Петок) дванаесет екипи се имаат пријавено да учествуваат на годинешниот Петровденски турнир во мал фудбал. До првиот пријавен рок имало само осум екипи но подоцна се пријавиле уште четири па сега нивната бројка е дванаесет со што е исполнет предвидениот број. Од организаторот на турнирот дознаваме дека оваа бројка е…

ВО САБОТА ПРВ МЕМОРИЈАЛЕН ШАХОВСКИ ТУРНИР „ТОДОР МИЛОСИЕВ – ТОШО“

ВО САБОТА ПРВ МЕМОРИЈАЛЕН ШАХОВСКИ ТУРНИР „ТОДОР МИЛОСИЕВ – ТОШО“

Во знак на сеќавање на една од најголемите шаховски легенди во Кочани, ШК „Кочани“ во Сабота ќе го организира првиот Меморијален шаховски турнир „Тодор Милосиев – Тошо“. Долгогодишниот активен шахист а подоцна и Претседател на шаховскиот клуб од Кочани остави длабоки траги во оваа древна игра во „градот на оризот“. Милосиев како љубител и активен…

ОД СЛЕДНАТА ГОДИНА МЕМОРИЈАЛЕН КОШАРКАРСКИ ТУРНИР „САШО ЛАЗАРОВ – ЧАПО“

ОД СЛЕДНАТА ГОДИНА МЕМОРИЈАЛЕН КОШАРКАРСКИ ТУРНИР „САШО ЛАЗАРОВ – ЧАПО“

На предлог на советникот д-р Томе Солевски денешната 5-та седница на Советот на Општина Кочани започна со едноминутно молчење во чест на предвреме починатиот наш сограѓанин, познатото кошаркарско име Сашо Лазаров – Чапо. За време на седницата на предлог истиот советник беше донесен заклучок од следната година да се организира Меморијален кошаркарски турнир за млади…

ХУМАНИТАРНИОТ ТУРНИР „ХУМАНОСТА ПОБЕДУВА“ ЗА ПИОНЕРИТЕ НА ГФК „ОСОГОВО“ – КОЧАНИ

ХУМАНИТАРНИОТ ТУРНИР „ХУМАНОСТА ПОБЕДУВА“ ЗА ПИОНЕРИТЕ НА ГФК „ОСОГОВО“ – КОЧАНИ

Под мотото „Хуманоста победува – за Славица Димитрова“ синоќа во салата на ООУ „Никола Карев“ во Кочани се одржа хуманитарен турнир во мал фудбал за категоријата пионери. На турнирот кој за отворен го прогласи Градоначалникот на Општина Кочани Љупчо Папазов учествуваа екипите на ГФК „Осогово“ – Кочани, Академија „Младост-Тошев“ – Оризари, Академија „Чешиново-Облешево“ и ФК…