Ознака: вмро дпмне

АКАДЕМСКИ СТУДИИ И НАПРЕДОК ВО ПРОФЕСИЈАТА

АКАДЕМСКИ СТУДИИ И НАПРЕДОК ВО ПРОФЕСИЈАТА

,,Почитувани колешки и колеги, Ви го честитам Меѓународниот ден на медицинските сестри и техничари, кој се одбележува на 12 Мај секоја година и значи за жал само редовно потсетување на големината на оваа професија, но за жал без активни дејствија за нејзина дистинкција, диференцијација и етаблирање во здравството како посебна, определена јасно и дефинирана. Овој…

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА ДРАГАН КОВАЧКИ НОСИТЕЛ НА ПРАТЕНИЧКА ЛИСТА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО ИЕ 3

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА ДРАГАН КОВАЧКИ НОСИТЕЛ НА ПРАТЕНИЧКА ЛИСТА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО ИЕ 3

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ во Изборна единица 3, Драган Ковачки денес одржа прес-конференција на која ги истакна планираните вложувања во Општина Кочани по формирањето на Владата предводена од ВМРО ДПМНЕ . На крајот ги повика кочанчани на 8 Мај масовно да излезат на гласање С.  Ивановски КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ …

ОК ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ: ГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ЗА ПОДДРШКАТА ШТО ЈА ДОБИВМЕ ВО ПРВИОТ КРУГ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

ОК ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ: ГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ЗА ПОДДРШКАТА ШТО ЈА ДОБИВМЕ ВО ПРВИОТ КРУГ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ

Почитувани медуими, почитувани сограѓани, браќа и сестри Од мое лично име како претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кочани, и од име на сите наши членови, сакам да се заблагодарам за огромната поддршка што jа доби во првиот круг на претседателските избори нашиот кандидат, професорката, Гордана Силіановска – Давкова. Вчера народот во Кочани покажа дека jа…

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИЛЕ  ЛЕФКОВ: СИНОЌА Е РАЗБИЕНА МОЈАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЗА СРЕДБА СО ГРАЃАНИТЕ

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИЛЕ ЛЕФКОВ: СИНОЌА Е РАЗБИЕНА МОЈАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЗА СРЕДБА СО ГРАЃАНИТЕ

Актуелниот пратеник на ВМРО ДПМНЕ Миле лефков одржа прес конференција на која го истакна вандалскиот однос при разбивањето на неговата канцеларија за средба со граѓаните. Во прес конференцијата Миле Лефков изјави; С.  Ивановски КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИЛЕ ЛЕФКОВ, КАНДИДАТ ЗА ПРАТЕНИК ОД ВМРО ДПМНЕ

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА МИЛЕ ЛЕФКОВ, КАНДИДАТ ЗА ПРАТЕНИК ОД ВМРО ДПМНЕ

Миле Лефков, кандидат за пратеник од ВМРО ДПМНЕ денес одржа прес-конференција со која и официјално го најави почетокот на парламентарната кампања за претстојните Парламентарни избори 2024. Во своето обраќање Лефков истакна: дека ВМРО ДПМНЕ нуди програма и  луѓето кои носат вистински решение за решавање на напластените проблеми. С.  Ивановски КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ …

ОК ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ РЕАЛИЗИРАШЕ АКЦИЈА „СВЕТСКА НЕДЕЛА НА ЗДРАВЈЕТО“

ОК ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ РЕАЛИЗИРАШЕ АКЦИЈА „СВЕТСКА НЕДЕЛА НА ЗДРАВЈЕТО“

Денес Комисијата за здравство при ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кочани имаше Акција ,,Светска недела на здравјето” во с.Прибачево, во која се мереше крвен притисок, гликемија и се даваа бесплатни медицински совети. 45 медицински прегледи и задоволни граѓани беше резултатот од денешната акција. Целта на акцијата е да се подигне свеста кај граѓаните за водење здрав стил…

НА МИТИНГ ВО КОЧАНИ ПРЕТСТАВЕН КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО ДПМНЕ ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА – ДАВКОВА

НА МИТИНГ ВО КОЧАНИ ПРЕТСТАВЕН КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО ДПМНЕ ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА – ДАВКОВА

Вечерва  во „Паркот на Револуцијата“ во Кочани под мотото „Македонија повторно горда“ се одржа митинг на кој беше претставен претседателскиот кандидат предложен од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска – Давкова. Пред присутните граѓани на Кочани најпрвин свое обраќање имаше членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ Драган Ковачки. Потоа се обрати претседателскиот кандидат предложен од ВМРО ДПМНЕ,…

УМС ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ ЈА ОДРЖА НАЈАВЕНАТА „ТРИБИНА ЗА МЛАДИ“

УМС ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ ЈА ОДРЖА НАЈАВЕНАТА „ТРИБИНА ЗА МЛАДИ“

Унијата на млади сили на ВМРО ДПМНЕ – Кочани денес во „Паркот на Револуцијата“ ја одржа најавената „Трибина за млади“ на која зедоа учество мартин Андоновски – генерален секретар на УМС на ВМРО ДПМНЕ како и пратениците Рашела Мизрахи, Миле Лефков и Драган Ковачки. На трибината беа претставени проекти кои ќе овозможат подобри услови за…

ДРАГАН КОВАЧКИ, ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО ДПМНЕ СО ПОРАКА ДО КОЧАНЧАНИ

ДРАГАН КОВАЧКИ, ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО ДПМНЕ СО ПОРАКА ДО КОЧАНЧАНИ

Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО ДПМНЕ денес во Кочани одржа прес конференција. Како што истакна во Општина Кочани новата Влада предводена од ВМРО ДПМНЕ планира да инвестира четири милиони евра, средства  со кои ќе се збогати инфраструктурата во општината со изградба на нови градинки, улици а како што нагласи и ќе биде реконструирана…

ОК  ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ, ПОВИК НА ЗАЕДНИЧКА ТРИБИНА

ОК ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ, ПОВИК НА ЗАЕДНИЧКА ТРИБИНА

Почитувани сограѓани, Изминативе 7 и пол години се можеби најтешките години за Македонија. Порази на секој чекор, понижување на меѓународен план и дома, инфлацијата го изеде и онака нискиот стандард, учениците ни учат без учебници, болните се лечат без лекови, правда никаде… Наместо претседател, имавме статист, човек кој секојдневно си противречеше сам на себе и…