Ознака: вмро дпмне

ПРЕС НА ОК НА ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ (25.08.2022 Г.)

ПРЕС НА ОК НА ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ (25.08.2022 Г.)

КАДЕ  ЗАВРШУВААТ  ПАРИТЕ  НА  ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ  И  КАКО  ОД  СТОПАНСТВЕНИЦИ  СЕ  ДОНЕСЕНИ  НА  ПИТАЧКИ  СТАП Водостопанската подружница ,,Брегалница” и подружницата ,,Тиквеш” се со највисока наплата од 12 – те подружници во Р. Македонија и нејасно е како може да биде исклучена електричната енергија на оваа наша подружница?! Според ревизорските извештаи, Водостпанството учествува во плати со 80%…

ОК НА ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ, ОДГОВОР НА ОО НА СДСМ КОЧАНИ

ОК НА ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ, ОДГОВОР НА ОО НА СДСМ КОЧАНИ

Почитувани, Воопшто нема потреба да се одговара на политички субјект кој е одговорен за најголемата изолација на државата во последните три декади и кој освен лични дискредитации, воопшто не работи на конструктивни политики. Најголемиот театар кој го гледаат граѓаните моментално е оној во надворешната политика. Таму не сте ни ГЛУМЦИ, но обични статисти. Криејќи се…

ЈОРДАНЧО КОСТАДИНОВ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ОК НА ВМРО ДПМНЕ – ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО

ЈОРДАНЧО КОСТАДИНОВ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ОК НА ВМРО ДПМНЕ – ЧЕШИНОВО-ОБЛЕШЕВО

Јорданчо Костадинов е новиот претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ во општина Чешиново – Облешево. Тој е долгогодишен член на партијата, а во моментов работи како одделенски наставник во ООУ „Климент Охридски“ во Облешево. На претседателското место Костадинов доаѓа по Далибор Ангелов кој е актуелен градоначалник на Општина Чешиново – Облешево. Во партијата ги има…

ОК НА ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ, ОДГОВОР НА СООПШТЕНИЕТО НА ОО НА СДСМ – КОЧАНИ

ОК НА ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ, ОДГОВОР НА СООПШТЕНИЕТО НА ОО НА СДСМ – КОЧАНИ

Почитувани, Сведоци сме на едно петгодишно владеење во кое е изгубен компасот за економија, енергетика, здравство и правда. Г-да од СДС, престанете да ја дезинформирате јавноста со паушални изјави и насочете си ја енергијата на справување со кризата во која ја воведовте државата. Во време кога трошоците за струја се повисоки за 300% во однос…

ПРЕС НА ОК НА ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ (28.04.2022 ГОДИНА)

ПРЕС НА ОК НА ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ (28.04.2022 ГОДИНА)

Почитувани медиуми, Поради неспособната и криминална власт на СДСМ, граѓаните на општина Кочани дури и денес 2022 година ги чувствуваат на свој грб последиците од тие погубни политики. Претходната локална власт на СДСМ предводена од Николчо Илијев, манипулираше дека буџетот на општината е во полна економска кондиција, но всушност тие само манипулирале, а недомаќинското работење…

ОК ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ – РЕАКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ОО СДСМ

ОК ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ – РЕАКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ОО СДСМ

Лицемерни обиди на СДСМ за собирање ситни политички поени Исто како во онаа старата народна поговорка ,,Ем шуто, ем боде” така и СДСМ денес се јавија преку перото на старо-новиот претседател, и тие да кажат нешто за денешната состојба во државата.А состојбата воопшто не е за фалење. Впрочем, тоа што е незамисливо и неприфатливо е…

СООПШТЕНИЕ ОД ОК НА ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ (25.02.2022 ГОД)

СООПШТЕНИЕ ОД ОК НА ВМРО ДПМНЕ – КОЧАНИ (25.02.2022 ГОД)

Почитувани граѓани, Дрскоста, самоволието и теснопартиските интереси денес во Советот на општина Кочани доминираа во целост, за разлика од вистинската функција на Советникот и принципите пропишани во едно нормално демократско општество. Опозицијата во Советот ги заборави интересите на сите граѓани без разлика на нивната партиска определба, директно на штета на функционалноста, потребите на граѓаните и…

ВО КОЧАНИ ОТЧЕТ – 100 ДЕНА ОД СРАБОТЕНОТО НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ОД ИСТОЧНИОТ РЕГИОН

ВО КОЧАНИ ОТЧЕТ – 100 ДЕНА ОД СРАБОТЕНОТО НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ОД ИСТОЧНИОТ РЕГИОН

Денес, во Кочани, во салата на „Мултикултурниот Центар“ Градоначалниците од источниот регион на организираната трибина од ВМРО ДПМНЕ поднесоа отчет за сработеното во изминатите 100 дена, поточно 100 дена како се дојдени за први луѓе на Локалните самоуправи. На трибината под мотото „Промени што носат иднина“ најпрвин свое обраќање имаше  Христијан Мицкоски – Претседател на…

КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ЉУПЧО ПАПАЗОВ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА МАКЕДОНСКАТА БОРБА

КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ЉУПЧО ПАПАЗОВ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА МАКЕДОНСКАТА БОРБА

По повод 23 Октомври Денот на Македонската борба кандидатот за градоначалник „Љупчо папазов“ во придружба со членови на ОК на ВМРО ДПМНЕ – Кочани во „паркот на револуцијата“ пред споменикот на Никола Карев положија свежо цвеќе. По тој повод Папазов изјави: „Празнувајќи го 23 Октомври, го чествуваме датумот којшто во македонската историја претставува симбол на…