Ознака: закана

ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ ПРИЈАВИЛО ДЕКА ДОБИВАЛО ЗАКАНИ

ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ ПРИЈАВИЛО ДЕКА ДОБИВАЛО ЗАКАНИ

На 18.04.2023 во 11.25 часот во Полициската станица Кочани, 54-годишен маж од Кочани, пријавил дека бил вознемируван и добивал закани од Ј.С. и Д.С.. Известен е Јавен обвинител и по комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава. Соопштение на СВР Штип

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ШИРЕЊЕ НА РАСИСТИЧКИ И КСЕНОФОБИЧЕН МАТЕРИЈАЛ ПО ПАТ НА КОМПЈУТЕРСКИ СИСТЕМ

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ШИРЕЊЕ НА РАСИСТИЧКИ И КСЕНОФОБИЧЕН МАТЕРИЈАЛ ПО ПАТ НА КОМПЈУТЕРСКИ СИСТЕМ

ОВР Кочани до Основното јавно обвинителство Кочани, ќе поднесе кривична пријава против С.А.(41) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“ казниво по член 394 – г од Кривичниот законик. Според пријавеното, во текот на 2022 година, на социјалната мрежа фејсбук…

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ ПОРАДИ ШИРЕЊЕ РАСИСТИЧКИ И КСЕНОФОБИЧЕН МАТЕРИЈАЛ ПО ПАТ НА КОМПЈУТЕРСКИ СИСТЕМ

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ ПОРАДИ ШИРЕЊЕ РАСИСТИЧКИ И КСЕНОФОБИЧЕН МАТЕРИЈАЛ ПО ПАТ НА КОМПЈУТЕРСКИ СИСТЕМ

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.В.(45) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“. На 18.04.2022, на социјалната мрежа Фејсбук, на објава од друго лице, пријавениот објавил коментар со кој промовирал и поттикнувал омраза и насилство. ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

КОЧАНЧАНЕЦ ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ КОМЕНТАР СО ЗАКАНУВАЧКА И НАВРЕДЛИВА СОДРЖИНА

КОЧАНЧАНЕЦ ЗАРАБОТИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ КОМЕНТАР СО ЗАКАНУВАЧКА И НАВРЕДЛИВА СОДРЖИНА

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.П.(39) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“. На 19.12.2021 на социјална мрежа Фејсбук, на пост од интернет портал, пријавениот напишал коментар со заканувачка и навредлива содржина со кој промовирал или поттикнувал омраза и…

ПО ВЕРБАЛНА РАСПРАВИЈА КОЧАНЧАНЕЦ СО ОГНЕНО ОРУЖЈЕ ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ДВАЈЦА СОГРАЃАНИ

ПО ВЕРБАЛНА РАСПРАВИЈА КОЧАНЧАНЕЦ СО ОГНЕНО ОРУЖЈЕ ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ДВАЈЦА СОГРАЃАНИ

На 25.04.2022 во 03.00 часот во Полициската станица Кочани, С.С.(35) и З.Н.(39), двајцата од Кочани, пријавиле дека околу 01.30 часот на ул.„Тодосија Паунов“ во Кочани, по претходна вербална расправија, Б.С.(35) од Кочани им се заканил со огнено оружје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. ИЗВОР. Дневни билтени од МВР