ВЕТЕРИНАРЕН ДОКТОР ФИЗИЧКИ НАПАДНАТ ВО СЛУЖБЕНИ ПРОСТОРИИ

јули 13, 2023
0 минути

На 12.07.2023 во 15.10 часот во ОВР Кочани, 56 – годишен ветеринарен доктор пријавил дека околу 20.00 часот при извршување службени задачи во службените простории на Агенцијата за храна и ветеринарство во Кочани бил физички нападнат од М.И. од Кочани.

По комплетирање на случајот против М.И. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Соопштение од СВР Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ