ВО САБОТА СТАРТУВА ВТОРА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ

Во Спорт
ноември 4, 2021
1 минути

По многу препирки и неизвесности конечно е донесено решение новоформираната Втора Фудбалска Лига за жени да стартува во Сабота (06.11.2021).

Во новоформираната Втора Фудбалска Лига за жени годинава ќе се натпреваруваат 10 екипи, а биејќи почетокот на сезоната доцни, планирано е во есенскиот дел да се одиграат натпреварите до 7-мото коло, а на пролет да се стартува со 8-то.

Во првото коло некогашниот Шампион на Македонија и двократен освојувач на Купот на Македонија ЖКК „Кочани“ ќе биде домаќин на екипата „Интернационал“.

Двојки за првото коло:

„Кочани“ – „Интернационал“

„Кул Здравје“ – „Џи–Џи“

„Тиквешанка СМ“ – „Победа Валандово“

„Плачковица„ – „Порече 2015“

„Билјанини Извори“ – „Паун 2021“

Натпреварот во Кочани се игра во Сабота со почеток во 13:30 часот.

С. Ивановски