ЗА „ОСОГОВО“ САМО ПОБЕДАТА Е ОПЦИЈА

Во Спорт
декември 1, 2023
1 минути

Утре (Сабота) со почеток во 13:00 часот се играат натпреварите од 15-тото претпоследно коло во Втора Фудбалска Лига.

Иако меѓу љубителите на фудбалот во Кочани уште не стивнуваат коментарите по поразот на „Осогово“ во минатото коло во Автокоманда  од екипата на „Скопје“ сепак погледите полека се свртуваат кон натпреварот кој за „жолто-сините“ живот значи. „Осогово“ ја пречекува екипата на „Аресими“ а единствената опција за „жетварите“ е победа.

Двојки од 15-тото коло:

„Осогово“ – „Аресими“

„Охрид“ – „Тетекс“

„Башкими“ – „Беса“

„Победа“ – „Пелистер“

„Беласица“ – „Скопје“

„Новаци“ – „Вардар“ (Н)

„Каменица Саса“ – „Караорман“

„Детонит Плачковица“ – „Кожув“

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ