БОРАЧИТЕ НА „СПАРТАК“ НА МИНИ ПОДГОТОВКИ ВО СОФИЈА

Во Спорт
мај 27, 2023
0 минути

На една седмица пред одржувањето на Меморијалниот турнир во борење „Легендите на Спартак“ четири борачи на „Спартак“ заминаа на тридневни подготовки во Софија (Бугарија).

Даријан Павлев, Павел Темелков, Илија Иванов, и Мартин Цветков заедно со претседателот на клубот Зоран Сребренов сместени во Кампот „Тренирај со шампионите“ тренираат под будното око на прославениот Бугарски  борач Радослав Велинов, некогашниот Светски шампион и освојувач на бронзен медал од олимпијадите.

Ова е убава можност младите и доста надарени борачи на „Спартак“ добро да се подготват пред турнирот, но и да навлезат подлабоко во тајните на борењето.

Со доста работа и постојан тренинзи се создаваат шампионите.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ