ЧЕСТИТКА ПО ПОВОД КУРБАН БАЈРАМ ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЉУПЧО ПАПАЗОВ

јуни 28, 2023
0 минути

По повод големиот муслимански празник Курбан бајрам, од мое име и од името на Општина Кочани до сите верници од исламска вероисповед упатувам искрени честитки и желби за добро здравје, радост и благосостојба.

Празникот на солидарноста, милосрдието, дарежливоста и човечноста нека биде мотив да живееме во разбирање, почитување и хармонија и во соживот да градиме поубава иднина за нашата општина и за сите нејзини граѓани.

Честит Курбан бајрам!

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ