ГО НАПАДНАЛ БРАТОТ ПА ПОЛИЦИЈАТА ГО ЛИШИЛА ОД СЛОБОДА

јуни 28, 2023
0 минути

На 27.06.2023 полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Ќ.А.(47) од Кочани, затоа што во 21.58 часот во населбата Трајаново трло со метален предмет го нападнал неговиот брат Е.А.(36) од Кочани. За случајот запознаен е Јавен обвинител и по комплетирање на случајот против Ќ.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Известување од СВР Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ