ДАРИЈАН ПАВЛЕВ И ЈОВАН ИЛИЕВ СО НЕТРПЕНИЕ ЈА ОЧЕКУВААТ ДЕНЕШНАТА ЖРЕПКА ЗА ЕП ВО БОРЕЊЕ У-15

Во Спорт
мај 14, 2024
1 минути

По успешно спроведените десетдневни подготовки во Штип Репрезентацијата на Македонија днес пристигна во Лутраки (Грција) каде од утре започнува Европското првенство во борење У-15.

Даријан Павлев и Јован Илиев се членовите на БК „Спартак“ од Кочани кои заедно со останатите репрезентативци со нетрпение ја очекуваат денешната жрепка по која ќе ги дознаат своите противници.

Јован Илиев ќе настапи во категоријата до 48 килограми а Даријан Павлев до 62 килограми. Гоце Ангелов од Кочани ќе биде еден од делителите на правдата на душекот.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ