ДОНАЦИЈА ЗА ГОЛМАНИТЕ НА МЛАДИНСКИТЕ КАТЕГОРИИ НА „ОСОГОВО“ ОД ЗГ „НИКОЛА МАНТОВ“ – КОЧАНИ

Во Спорт
март 6, 2023
1 минути

Во пресрет на 17-тото издание на Меѓународниот Фудбалски Турнир „Драганица Куп“ Здружението на граѓани „Никола Мантов“ од Кочани ги зарадува голманите од младинските категории на клубот.

Имено, тие им донираа три професионални голмански ракавици од германско производство и им посакаа успешни одбрани во претстојните натпревари.

Од здружението истакнаа дека овде не застануваат, напротив, секогаш ќе изнајдат начин да им помагаат на играчите и стручниот штаб на „Осогово“.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ