ШАМПИОНОТ „ЉУБОТЕН“ ГИ ЧАСТЕШЕ КОЧАНЧАНКИ СО ДЕСЕТКА

Во Спорт
март 5, 2023
1 минути

Продолжија натпреварите во Прва Фудбалска Лига за жени.

Кочабчанки на гостувањето кај Шампионот „Љуботен“ примија десетка исто како и „Борец“ од „Скопје 2014“.

„Тиверија“ и „Каменица Саса“ со идентичен резултат  победија на гостински терен а Стружанки со ми8нимален резултат славеа како гости.

Резултати од 13-тото коло:

„Скопје 2014“ – „Борец“  10:0

„Речица“ – „Тиверија“  1:3

„Љуботен“ – „Кочани“  10:0

„Деспина“ – „Каменица Саса“  1:3

„СЦ Истатов“ – „Ас Јунајтед“  0:1

Слободна беше екипата на „Шкендија“.

С.  Ивановски