ДВАЈЦА КОЧАНЧАНИ ПРИЈАВИЛЕ НАПАД ВО ШУТО ОРИЗАРИ

мај 16, 2022
0 минути

На 15.05.2022 во Полициската станица Шуто Оризари, И.Ш.(22) од Кочани пријавил дека на подрачјето на Шуто Оризари заедно со неговиот брат биле физички нападнати од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР