ПРИЈАВИЛ НАПАД НА СИНОТ ОД СТРАНА НА ТРИ ЛИЦА

декември 1, 2021
1 минути

На 30.11.2021 во 13.00 часот во ОВР Кочани, Р.А.(47) од Кочани пријавил дека на 24.11.2021 околу 01.00 часот, во дворното место, како и во помошен објект од куќата на А.А. во Кочани, од страна на А.А, С.А., Б.А. и О.Н., физички бил нападнат неговиот 16-годишен син.

Се работи на целосно комплетирање на случајот по што против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени на СВР Штип