ГФК „ОСОГОВО“ – ПОВИК ДО НАВИВАЧИТЕ

Во Спорт
март 30, 2024
1 минути

ГФК Осогово утре 30.03.2024 год.со почеток во 15.00  часот ке го одигра натпреварот од 22-то коло каде нашиот тим ке биде домакин на тимот на Новаци.

Ве повикуваме во што поголем број да заедно навиваме за нашето Осогово ,со фер и коректно навивање да им дадеме мотивација на нашите фудбалери да повторно се вратат на победите.

Секој следен натпревар е значаен за нашиот тим во борбата за опстанок,па затоа ги повикуваме и нашите верни навивачи СЕЈМЕНИ да навиваат за Осогово ,нивната подршка во Струмица беше значајна ,затоа и утре ги очекуваме на трибините да заеднички се радуваме на победите на нашиот тим.

Сите на стадион,игра Осогово,секој е потребен.

Аванти Осогово.

ГФК „Осогово“ – Кочани

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ