ГО ПРИЈАВИЛА ПОРАНЕШНИОТ ЗЕТ БИДЕЈЌИ ЈА НАПАДНАЛ ВО НЕЈЗИНИОТ ДВОР

декември 5, 2022
1 минути

На 04.12.2022 во 23.00 часот во Полициската станица Кочани, 47-годишна жена од Кочани пријавила дека околу 22.40 часот во дворот од куќата во Кочани била физички нападната од нејзиниот поранешен зет А.З..

По комплетирање на случајот против А.З. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни соопштенија  од  СВР  Штип