ИЗМАМЕН КОЧАНЧАНЕЦ – ПОДИГНАЛ КРЕДИТ, ОСТАНАЛ И БЕЗ ПАРИ И БЕЗ БИЗНИС

март 23, 2024
0 минути

На 22.03.2024 во 13.50 часот во Полициската станица Кочани, 51 – годишник од Кочани пријавил дека бил измамен од две лица од Кочани. Според пријавеното, тие се договориле да започнат заеднички бизнис, по што тој подигнал два брзи кредити и им ги дал парите и после тоа го прекинале контактот со него.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Соопштение од МВР

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ