КАЈ ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ ПРОНАЈДЕНО И ОДЗЕМЕНО ХЕРОИН И МАРИХУАНА

јануари 29, 2024
0 минути

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.Ф.(45) и С.А.(43), двајцата од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 19.09.2022, полициски службеници извршиле преглед над лице од Кочани, при што пронашле и одзеле хероин и марихуана, кои ги купил од пријавените.

Соопштение на МВР

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ