КОЧАНЧАНЕЦ НАПАДНАТ СО МЕТАЛЕН ПРЕДМЕТ ОД НЕГОВ СОГРАЃАНИН

март 17, 2022
0 минути

На 15.03.2022 во 17.30 часот во Полициската станица Кочани, С.И.(22) од Кочани пријавил дека околу 13.30 часот на ул.„Гошо Викентиев“ во Кочани бил нападнат со метален предмет од П.А. од Кочани.

По целосно документирање на случајот против П.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип