КОЧАНЧАНЕЦ СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ ОТКАКО БИЛ УДРЕН ОД ПМВ, ВОЗАЧОТ ПОБЕГНАЛ

јануари 19, 2024
0 минути

На 18.01.2024 во 21.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Тодосија Паунов“ во Кочани, патничко возило удрило во пешакот С.С.(74) од Кочани и го напуштило местото.

Во несреќата, С.С се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Кочани.

Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Соопштение од МВР

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ