УТРЕ (САБОТА), КОНТРОЛЕН ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР „ОСОГОВО“ – „КОЖУФ“

Во Спорт
јануари 19, 2024
0 минути

Утре (Сабота), по само една седмица тренинзи играчите на „Осогово“ ќе го одиграат и првиот контролен натпревар како дел од подготовките за пролетната сезона во Втора Фудбалска Лига.

На стадионот „Никола Мантов“ во Кочани „Осогово“ ќе ја пречека екипата на „Кожуф“ од Гевгелија.

Натпреварот започнува во 13:00 часот.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ