ПОРАДИ НАПАД НА МАЛОЛЕТНИЧКА ЛИШЕН ОД СЛОБОДА

јули 4, 2022
0 минути

На 03.07.2022 во 16.45 часот во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода К.А.(46) од Кочани затоа што претходно физички нападнал малолетничка од Кочани, негова роднина.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР  Штип