КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ТРОЈЦА МАЛОЛЕТНИЦИ

февруари 4, 2022
0 минути

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава  против тројца малолетници од Кочани, поради тоа што на 09.12.2021 на ул.„Раде Кратовче“ во Кочани физички нападнале малолетник.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР