КОЧАНЧАНЕЦ УЧЕСНИК ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА

август 19, 2022
0 минути

На 18.08.2022 во 16.25 часот било пријавено дека на бул.„Илинден“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“, со кочански регистарски ознаки, управувано од К.К.(27) од Кочани и трицикл „томос“, управуван од Е.Р.(35) од Скопје.

Во несреќата Е.Р. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ИЗВОР: Дневни билтени од МВР