ЛИЦЕ ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА ПОРАДИ ОШТЕТУВАЊЕ АПАРАТ ЗА ИГРА НА СРЕЌА

октомври 6, 2022
0 минути

На 05.10.2022 во 19.45 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Р.А.(55) од Кочани затоа што во 19.30 часот во обложувалница на ул.„Кеј на Револуција“ во Кочани со тврд предмет ги оштетил апаратите за игри на срека.

По комплетирање на случајот против Р.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР. Соопштенија  од  СВР  Штип