ПРИЈАВА ЗА НАПАД ОД ЖЕНСКО ЛИЦЕ

октомври 6, 2022
0 минути

На 05.10.2022 во 11.00 часот во Полициската станица Кочани, Б.П.(42) од Оризари, кочанско, пријавил дека во продажен објект на ул.„Љупчо Сантов“ во Кочани бил физички нападнат од Б.Т.(41 – женско лице) од Кочани.

По комплетирање на случајот против Б.Т. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР. Соопштенија  од  СВР  Штип