ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ КАЈ ЛИЦЕ ОД КОЧАНИ ПРОНАШЛЕ КОКАИН

април 1, 2022
1 минути

СВР Штип поднесе кривичнa пријавa против С.С.(33) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 18.03.2022 на експресниот пат Штип – Радовиш, полициски службеници кај пријавениот пронашле кокаин.

ИЗВОР: Дневни билтени од МВР