НА МЕГДАНОТ ФАТЕНО ЛИЦЕ ПРИ БЕСПРАВНА СЕЧА НА ОГРЕВНО ДРВО

ноември 23, 2022
0 минути

На 22.11.2022 во 18.00 часот на место викано „Мегдан“, атар на Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го затекнале С.П.(30) од Кочани при бесправна сеча на огревно дрво.

Дрвната маса и една рачна пила биле одземени и предадени на Шумска полиција за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР