НАТПРЕВАРОТ „ОСОГОВО“ – „ШКЕНДИЈА“ (АРАЧИНОВО) ЗАВРШИ БЕЗ ПОБЕДНИК

Во Спорт
февруари 1, 2024
0 минути

„Осогово“ и „Шкендија“ од Арачиново одиграа интересен и возбудлив натпревар кој на крајот не даде победник, средбта завршок 2:2 (1:1).

По сончево и убаво време за игра на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани пред стотина гледачи од кои триесеттина беа дојдени од Арачиново кочанчани го одиграа вториот контролен натпревар како дел од подготовките за пролетниот дел од првенството во Втора Фудбалска лига.

Први во водство дојдоа домаќините. Паунов изведе корнер еден гостински играч лошо ја зафати типката и таа отседна во мрежата. Но само неколку миниту гостите со  вистински евро гол го израмнија резултатот. Во второто полувреме први во водство дојдоа гостите но „Осогово“ со голот на Филип Јованов го изедначи резултатот.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ