НАВРЕМЕНА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ТППЕ – КОЧАНИ, ИЗГАСНАТ ПОЖАРОТ, СПАСЕН ОБЈЕКТОТ

јули 21, 2023
1 минути

Со навремена интервенција на четири пожарникари со две возила од ТППЕ – Кочани денес беше спасен објект во близина на село Соколарци.

Од запалено стрниште почнала да гори сува трева и нискостеблеста шума по што пожарот се приближил до објект кај селото Соколарц, но сепак со интервенција на противпожарната служба од Кочани, пожарот најпрвин бил ставен под контрола а потоа изгаснат.

 

 

Од ТППЕ – Кочани по кој знае кој пат апелираат да не се пали огин на отворено бидејќи на овие високи температури истиот брзо се ѓири и може да предизвика пожар со големи последици.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ