ВО КРУГ НА ФАБРИКА ЗА ЗДОБИЛ СО ПОВРЕДИ ДОДЕКА ИЗВРШУВАЛ РАБОТНИ ЗАДАЧИ

декември 23, 2021
0 минути

На 22.12.2021 во 11.55 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека околу 11.00 часот во круг на фабрика во Кочани, Ф.Р.(32). од с.Блаце се здобил со повреди додека извршувал работни задачи.

Тој бил пренесен во болницата во Кочани за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани и трудов инспектор.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип