ОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – КОЧАНИ, „СВЕТЛОСТ ЗРНОВЦИ“ ОСАМЕН НА ВРВОТ

Во Спорт
ноември 21, 2023
1 минути

За време на викендот се одиграа натпреварите од 5-тото коло во Општинска Фудбалска Лига – Кочани.

Во Оризари на теренот покрај „Масалница“ каде по осум години пауза се одигра натпревар во сениорска конкуренција,  домашната екипа „Младост Тошев“  беше поуспешни од „Атлетико 2021“ и заслужена славеше со 5:2.

Во Долни Подлог „Задругар Исток мермер“ и „Фудбал старс“ ги поделија бодовите играјќи 2:2.

До крајот на есенскиот дел од првенството остануваа да се одиграат уште две кола.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ