„ОСОГОВО“ ДОМАЌИН НА „КАМЕНИЦА САСА“

Во Спорт
август 13, 2022
0 минути

ГФК „Осогово“ продолжува со одигрувањето на подготвителни натпревари во пресрет на претстојното првенство во Трета Фудбалска Лига – Исток.

Денес (Сабота) со почеток во 17:00 часот на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани „Осогово“ ќе ја пречека екипата на „Каменица Саса“ која следниот викенд ги започнува натпреварите во Втората Фудбалска Лига.

С. Ивановски