ПИНГПОНГАРИТЕ НА „КОЧАНИ“ ПОРАЗЕНИ НА СТАРТОТ НА ПРВЕНСТВОТО

Во Спорт
октомври 9, 2022
0 минути

Денес во Скопје во салата „Борис Трајковски“ започна годинешното првенство во Супер и Првата лига од Пингпонгарскиот шампионат.

Пингпонгарите на „Кочани“ стартуваа со пораз против екипата на „Телеком Нец“, но самиот податок што се изборија да настапуваат во најелитното пингпонгарско натпреварување во Македонија доволно зборува за упорноста и квалитетот на момчињата од „градот на оризот“.

Резултати од првото коло:

„Телеком Нец“ – „Кочани“  4:0

„Крива Паланка“ – „Младост ’96“  0:4 (службено)

„Крива Паланка 2007“ – „Младост“  4:0

„Работнички“ – „Шампион ФА“  1:4

„Рисови“ – „Берово“  4:2

С. Ивановски