ПОДНЕСОК ОД ПОЛИЦИЈАТА ПОРАДИ ФИЗИЧКА ПРЕСМЕТКА

јули 15, 2022
0 минути

На 15.07.2022 во 02.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.,,Димитар Влахов“ во Кочани, по вербална расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ѓ.В.(46) од с.Косевица, општина Македонска Каменица и А.Д.(27) од Кочани.

По комплетирање на случајот против учесниците ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни билтени од СВР Штип