Ознака: тепачка

ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕИНИК ПУКАЛ ВО ВОЗДУХ ЗА ДА СПРЕЧИ МАСОВНА ТЕПАЧКА

ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕИНИК ПУКАЛ ВО ВОЗДУХ ЗА ДА СПРЕЧИ МАСОВНА ТЕПАЧКА

На 05.11.2022 во 01.15 часот полициски службеници од ОВР Кочани ги лишиле од слобода Џ.Ц.(29), Џ.Б.(33), И.К.(27), М.М.(30), Д.Д.(21), Г.Т.(25) и Б.С.(22), бидејќи пред угостителски објект во трговски центар во Кочани, по претходна расправија, започнале меѓусебна физичка пресметка во која учествувале Џ.Б., М.М., К.А., И.К. и Џ.Ц. од една страна, а Л.Т., Г.Т., Д.Д. и…

ПОДНЕСОК ОД ПОЛИЦИЈАТА ПОРАДИ ФИЗИЧКА ПРЕСМЕТКА

ПОДНЕСОК ОД ПОЛИЦИЈАТА ПОРАДИ ФИЗИЧКА ПРЕСМЕТКА

На 15.07.2022 во 02.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.,,Димитар Влахов“ во Кочани, по вербална расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ѓ.В.(46) од с.Косевица, општина Македонска Каменица и А.Д.(27) од Кочани. По комплетирање на случајот против учесниците ќе биде поднесен соодветен поднесок. ИЗВОР: Дневни билтени од СВР…

СВР ШТИП: ПОРАДИ НАРУШЕН ЈАВЕН РЕД И МИР ПРЕКИНАТ НАТПРЕВАРОТ НА ДВАТА СКОПСКИ ЏУДО КЛУБА ВО КОЧАНИ

СВР ШТИП: ПОРАДИ НАРУШЕН ЈАВЕН РЕД И МИР ПРЕКИНАТ НАТПРЕВАРОТ НА ДВАТА СКОПСКИ ЏУДО КЛУБА ВО КОЧАНИ

На 12.12.2021 во 12.10 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека спортскиот настан – Државно екипно првенство во „Џудо“ на Република Северна Македонија организиран од џудо клубот „Гладијатор 2016“ од Кочани во спортската сала од Средното општинско училиште „Љупчо Сантов“ во Кочани, поради нарушен јавен ред и мир и влегување на терен од неовластени…