ПОЛИЦИЈАТА КАЈ КОЧАНЧАНЕЦ ПРОНАШЛА И ОДЗЕЛА ХЕРОИН

декември 18, 2021
0 минути

ОВР Кочани поднесе кривична пријава против С.И.(44) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 13.12.2020, полициски службеници кај С.И. пронашле и одзеле хероин.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР