ПОРАДИ ФИЗИЧКИ НАПАДА ВРЗ СВОЈАТА МАЛОЛЕТНА ЌЕРКА МАЈКАТА Е ЛИШЕНА ОД СЛОБОДА

февруари 7, 2022
0 минути

На 06.02.2022, полициски службеници од Полициската станица Кочани ја лишиле од слобода Ј.В.(46) од Кочани затоа што физички ја нападнала нејзината малолетна ќерка.

Се работи на целосно документирање на случајот, по што против Ј.В. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР:  Дневни билтени од СВР Штип