ГО ПРИЈАВИЛА СОПРУГОТ ЗА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО

јануари 18, 2022
1 минути

На 17.01.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Кочани, 27-годишна жена пријавила дека на 12.01.2022 околу 20.00 часот во семејниот дом била физички нападната од страна на нејзиниот сопруг Б.Л..

По документирање на случајот против Б.Л. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени на СВР Штип