ПРИЈАВА ЗА ФИЗИЧКИ НАПАД КАЈ ГРАДСКИОТ ПАЗАР

ноември 26, 2021
0 минути

На 25.11.2021 во 14.30 часот во Полициската станица Кочани, С.Г.(77) од Кочани пријавил дека околу 11.00 часот во Градскиот пазар во Кочани бил физички нападнат од Ш.К.(54) од Кочани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

СВР  Штип