СО УПОТРЕБА НА СИЛА ОДЗЕЛЕ ПРЕМЕТИ ОД ДВОРОТ НА КОЧАНЧАНЕЦ

јуни 11, 2022
0 минути

На 10.06.2022 во 16.38 часот во СВР Штип било пријавено дека околу 16.20 часот во Кочани, неколку лица со употреба на сила од Л.П. одзеле предмети во неговото дворно место.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: Дневни билтени од МВР