ПРИЈАВИЛА НАПАД ВО НЕЈЗИНИОТ ДОМ ОД ПОРАНЕШНИОТ ВОНБРАЧЕН ПАРТНЕ

март 6, 2024
0 минути

На 05.03.2024 во 22.30 часот во ОВР Кочани, 46 – годишна жена пријавила дека во домот во Кочани, нејзиниот поранешен вонбрачен партнер М.Д. ја скршил влезната врата и откако влегол внатре агресивно се однесувал кон неа и ѝ упатил закани со остар предмет. По документирање на случајот, против М.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Соопштение  на  СВР  Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ