ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, „КОЧАНИ“ ДОМАЌИН НА ШАМПИОНОТ

Во Спорт
септември 16, 2022
0 минути

За време на викендот продолжуваат натпреварите во Првата Фудбалска Лига за жени. На програмата се натпреварите од второто коло во кое повратникот во прволигашкото друштво „Кочани“ ќе го угости минатогодишниот Шампион „Љуботен“ од Тетово.

Двојки од второто коло:

„Кочани“ – „Љуботен“

„Каменица Саса“ – „Деспина“

„Ас Јунајтед“ – „Истатов“

„Борец“ – „Скопје“

„Тиверија“ – „Речица“

Слободна е екипата на „Шкендија“.

Натпреварот во Кочани кој ќе се одигра на стадионот „Никола Мантов“ е закажан за во Сабота со почеток во 12:00 часот.

С. Ивановски