ТРЕТОЛИГАШИТЕ ОД ИСТОКОТ ГО ИГРААТ ВТОРОТО КОЛО

Во Спорт
септември 16, 2022
1 минути

Во Недела со почеток во 15:00 часот се играат натпреварите од второто коло во Трета Фудбалска Лига – Исток.

„Осогово“ му гостува на традиционалниот незгоден противник во Берово,  додека на теренот во Чешиново гостуваат Светиниколчани.

Двојки од второто коло:

„Малеш“ – „Осогово“

„Академија Ч-О“ – „Овче Поле“

„Брегалница“ (Д) – „Тиверија“

„Победа“ (В) – „Вардарски“ (Б)

„Дојранско Езеро“ – „Карбинци“

„Спартмани“ – „Рудар“

С. Ивановски