ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА ЗА ЖЕНИ, ПРЕТПОСЛЕДНО ЕСЕНСКО КОЛО

Во Спорт
ноември 25, 2022
1 минути

За време на викендот се играат натпреварите од 10-тото, претпоследно есенско коло во Прва Фудбалска Лига за жени.

Во сабота со почетол во 12:00 часот на стадионот „Никола Мантов“ Кочани ја пречекува екипата на „Каменица Саса“.

Дерби натпреварот е закажан за во Струга а додека во Прулеп доваѓа екипата од Дојран.

Двојки за 10-тото коло:

„Кочани“ – „Каменица Саса“

„Ас Јунајтед“ – „Тиверија“

„Љуботен“ – „Борец“

„Речица“ – „Шкендија“

„Деспина“ – „СЦ Истатов“

Слободна е екипата на „Скопје 2014“.

С. Ивановски