СЕ ЗАПАЛИЛО ПАТНИЧКО МОТОРНО ВОЗИЛО ДОДЕКА БИЛО ВО ДВИЖЕЊЕ

февруари 6, 2024
0 минути

На 05.02.2024 во 10.15 часот во Полициската станица Кочани е пријавено дека на експресниот пат А3 и индустриски дел во Кочани настанал пожар на патничко моторно возило „мерцедес“ во движење, управувано од Д.С.(61) од Кочани.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна

единица Кочани, а повредени лица нема. Извршен бил увид.

Соопштение на СВР Штип

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ