СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП-КОЧАНИ

февруари 21, 2024
1 минути

Синоќа нешто пред полноќ на Експресниот пат Штип-Кочани се случи сообраќајна несреќа која за среќа помина без потешки последици.

Во 23:40 часот комбе излетало од патот на десната страна од коловозот во правец кон Кочани.

Лицето е хоспитализирано и е пренесено во Штипската болница, а како што дознаваме истото поминало со полесни телесни повреди.

С.  Ивановски

КОМЕНТАРИТЕ  СО  НАВРЕДЛИВА  СОДРЖИНА  И  ВУЛГАРНОСТИ  ЌЕ  БИДАТ  ИЗБРИШАНИ