СУДСКИ ДОСТАВУВАЧ НАПАДНАТ ОД ЖЕНА КОЈА СО ОСТАР ПРЕДМЕТ МУ ГО ОШТЕТИЛА И ВОЗИЛОТО

ноември 9, 2022
0 минути

ОВР Кочани поднесе кривична пријава против Б.Ј.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“.

На 10.10.2022 во Кочани, пријавената со употреба на сила спречила судски доставувач при достава на службени материјали, по што физички го нападнала и со остар предмет му го оштетила возилото.

ИЗВОР: Дневни билтени од МВР