КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПОРАДИ ОВОЗМОЖУВАЊЕ НА УПОТРЕБА НА НАРКОТИЧНИ ДРОГИ

март 5, 2023
0 минути

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.Е.(25) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги“. На 16.08.2021 на паркингот пред угостителски објект, пријавениот овозможил на друго лице во неговото патничко возило да користи кокаин, кој бил пронајден при преглед на возилото.

ИЗВОР: Дневен билтен на МВР